Relacja z 5 edycji Klubu Sponsora w Opolu

12 maja w Centrum Rozrywki KUBATURA odbyła się V Edycja Klubu Sponsora w Opolu. Spotkanie dla nas wyjątkowe, bo…już piąte! Może niektórzy powiedzą, że „dopiero piąte”, ale my wolimy widzieć szklankę do połowy pełną ;) Dlatego też postanowiliśmy ten nasz maleńki jubileusz uczcić i cieszymy się, że aż tyle wspaniałych osób spędziło ten wieczór z nami.

Bardzo dziękujemy za udzielone nam patronaty honorowe: Prezydenta Miasta Opola, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Fundacji Rozwoju Śląska, a także medialne: Radio Doxa, Opolskiego Rynku Nieruchomości (ORN24), portalu internetowego www.sportoweopole.plwww.erajdy.pl .

Cieszymy się, że mogliśmy też gościć naszych Gości Honorowych – panią Adriannę Paroń z Centrum Dialogu Obywatelskiego przy Urzędzie Miasta Opola, pana Bartosza Ostrowskiego z Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki przy Urzędzie Marszałkowskim oraz panią Helenę Lellek, dyrektorkę Fundacji Rozwoju Śląska.

Spotkanie tradycyjnie otworzyła Elżbieta Fijołek – założycielka Klubu Sponsora w Lublinie. Dla jeszcze niewtajemniczonych – Klub Sponsora jest unikalnym w skali krajowej projektem firmy Giełda Eventów, pochodzącej z Lublina właśnie. Tam funkcjonuje i prężnie się rozwija od ponad trzech lat, stąd też pomysł, aby coś takiego stworzyć na naszym rynku lokalnym. Są to cykliczne spotkania, odbywające się raz w miesiącu, których nadrzędnym celem jest skupianie w jednym miejscu i czasie potencjału sponsorów i organizatorów różnych wydarzeń czy inicjatyw, promocja aktywnych firm na rynku opolskim oraz wspomaganie w nawiązywaniu relacji między przedsiębiorcami.

Całość spotkania Ela poprowadziła w duecie z Kamilą Osiadacz, koordynator regionalną Giełdy Eventów na Opolszczyźnie.

Cały wieczór przebiegał pod znakiem sportu. Tematem przewodnim spotkania był „Marketing sportowy jako wsparcie dla biznesu”. O tym, dlaczego i w jaki sposób można to narzędzie wykorzystać w biznesie, opowiedziała nam Anna Podwysocka, na co dzień zajmująca się sprawami marketingu Auto Master Klubu. Podczas jej prelekcji mogliśmy usłyszeć kilka najważniejszych zalet korzystania z marketingu sportowego przez firmy. Naczelną korzyścią niewątpliwie jest zwiększenie zauważalności swojej marki, a także pozytywny jej odbiór poprzez kibiców, u których dana dziedzina sportu budzi mnóstwo emocji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu :).

Niezmiernie cieszy nas to, że nasi Goście dali się ponieść tym sportowym emocjom, i zanim jeszcze przeszliśmy do meritum, czyli do prelekcji Ani, większość osób obecnych na sali, podczas swoich mini prezentacji, dzieliła się z nami informacjami na temat tego, jakie dyscypliny sportu czy kluby sportowe miała okazję wspierać. Jest to najlepszy dowód na to, że Klub Sponsora jest w pełni zasadnym projektem i…potrzebnym, bo dużym jego atutem jest fakt, że aktywne firmy mogą między sobą się poznać i podzielić doświadczeniami, a nierzadko nawiązać współprace na lata.

Po niezwykle żywiołowej prezentacji Ani zrobiliśmy sobie krótką przerwę networkingową. Kolejnym miłym zaskoczeniem było to, że wszystkim bardzo dobrze się rozmawiało i nawiązywało relacje – a objawiało się to tym, iż ciężko nam było wrócić na swoje miejsca :).

Po przerwie przyszedł czas na naszą ulubioną część – prezentacje debiutowe naszych Członków Klubu Sponsora. Dlaczego ulubioną? Ponieważ bez nich Klub zwyczajnie by nie istniał. Tu znowu kilka słów dla niewtajemniczonych – Klub Sponsora jest to projekt, który zrzesza aktywne na rynku lokalnym firmy i umożliwia im poznawanie siebie nawzajem, wspomaga nawiązywanie relacji oraz zaufania, którego zdobywanie jest przecież procesem – wzmacniamy je, kiedy kogoś poznajemy coraz lepiej. To jest klucz do sukcesu każdej firmy – marketing szeptany. Jeśli mamy z kimś dobre relacje, będziemy polecać jego usługi czy produkty na zewnątrz, a ponieważ w Klubie Sponsora jest miejsce tylko dla „perełek”, czyli firm nie tylko aktywnych, ale też takich o nienagannej opinii publicznej, mamy więc pewność, że polecane usługi czy produkty nie będą kolejnym „bublem” :D

Swoje prezentacje debiutowe przeprowadzili:

Łukasz Lachowski, właściciel Biura Rachunkowego LIDER oraz

Roman Jarosiński, przedstawiciel Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych KULIŃSKI, JAROSIŃSKI I PARTNERZY.

Dołączyli oni do zacnego grona Członków Klubu Sponsora, wśród których są:

Łukasz Osiadacz z firmy Ventier, konsultant finansowy, inwestor;

Krzysztof Halupczok, właściciel agencji reklamowej Halk Agency;

Dawid Błaszczykowski z Centrum Rozrywki Kubatura;

Norbert Sobera z NS Productions, nasz nieoceniony fotograf, który od samego początku dokumentuje nasze spotkania;

Sylwester Brożyna, właściciel firmy Moravskie Wino, która zajmuje się produkcją i dystrybucją win morawskich klasy premium;

Michał Knapik, współwłaściciel firmy KlimkiewiczKnapik.

Nasz projekt „ucieszył się” takim uznaniem, że zostaliśmy poproszeni o możliwość powiedzenia kilku słów o tym, z czego opolscy przedsiębiorcy mogą skorzystać w naszym mieście.  A że jesteśmy elastyczni, nie mogliśmy się nie zgodzić J Jedną z filozofii Klubu Sponsora jest łączenie środowiska przedsiębiorców z organizatorami różnych inicjatyw/wydarzeń/projektów. Dlatego każde spotkanie zamyka wystąpienie jakiegoś organizatora. Tym razem wystąpienia były trzy. To dowodzi temu, że na spotkaniach dużo się dzieje i w głowach niektórych gości powstaje masa pomysłów. My pomagamy pewne rzeczy doprowadzić do skutku ;)

Na prośbę Pani Adrianny Paroń, naszego Gościa Honorowego z Centrum Dialogu Obywatelskiego przy Urzędzie Miasta Opola, wysłuchaliśmy paru zdań o Środowych Inspiracjach dla Opolan, inicjatywie Rafała Tańczaka. Są to cotygodniowe spotkania, na których goszczą różni mówcy, nie tylko profesjonalni – każdy może znaleźć miejsce i dla siebie, jeśli tylko się odważy. Główny cel jest jeden – inspiracja i motywacja do działania.  Byliśmy, uczestniczyliśmy, polecamy !!!

Następnie posłuchaliśmy kilka zdań o funkcjonowaniu Fundacji Rozwoju Śląska. O tym, jakie są możliwości uzyskania pomocy dla przedsiębiorców opowiedziała nam dyrektorka fundacji – pani Helena Lellek.

Zaplanowany „smaczek” zostawiliśmy na sam koniec. O promocji marki w rajdach samochodowych opowiedział nam Tomasz Marek – licencjonowany kierowca rajdowy, który wystąpił razem ze swoim pilotem, Grzegorzem Szczęsnym.  Posłuchaliśmy opowieści o ich pasji, jaką są rajdy samochodowe, obejrzeliśmy kilka emocjonujących filmików z rajdów. Była to niesamowita korelacja z naszym tematem przewodnim, czyli marketingiem sportowym. Dopełnieniem okazało się kilka wypowiedzi naszych niezwykłych gości, na co dzień sponsorów rajdów samochodowych, którzy opowiadali, z jaką satysfakcją działają, i w jaki sposób sponsoring wspólnego celu łączy – wspólne wyjazdy na rajdy samochodowe, mnóstwo emocji, niesamowite relacje, jakie połączyły wszystkich zainteresowanych…

Tradycyjnie część oficjalną zamknęło wspólne zdjęcie, po którym był czas na dalszą część networkingu.

Dla Członków opolskiego Klubu Sponsora na tym się oczywiście nie zakończyło – skoro to V Edycja, niemała już liczba firm członkowskich, to nie mogło się obyć bez…integracji! A tą zapewniła nam emocjonująca gra w kręgle u jednego z naszych niezwykłych Członków Klubu – Centrum Rozrywki KUBATURA, przy doborowym winku drugiego z naszych Członków – firmy Moravskie Wino :)

Takie rzeczy tylko w Klubie Sponsora! Nie wierzysz? Przyjdź i sam sprawdź ;)

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym gościom za uczestniczenie w tym spotkaniu i udowodnienie nam, że nasza praca jest ważna i zauważana, że te comiesięczne spotkania mają jakiś sens i jednoczą ludzi J Za nami już pięć spotkań, przed nami jeszcze niezliczenie wiele. Czeka nas mnóstwo pracy, wielu Członków Klubu (mamy nadzieję, że również niezliczenie :D), jeszcze więcej gości, wiele prelekcji, wystąpień organizatorów i całe mnóstwo satysfakcji. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej o naszym projekcie lub zobaczyć, jak wyglądają nasze spotkania – prosimy o kontakt z koordynator lokalną, Kamilą Osiadacz (nr tel. 606 820 810 lub email: kamila.osiadacz@gielda-eventow.pl).

Kolejne spotkanie już 15 czerwca!

Fotorelacja

2016-08-04T10:30:55+00:00 18 maja 2016|