Relacja z 16 Klubu Odpowiedzialnego Biznesu w Opolu

W ubiegłą środę, 19 kwietnia, odbyła się 16 edycja Klubu Odpowiedzialnego Biznesu w Opolu, wcześniej znanego jako Klub Sponsora.  Po raz kolejny gościliśmy u naszego Członka Klubu – Centrum Rozrywki Kubatura.

Nasze spotkania, które odbywają się co miesiąc, są idealną okazją do poszerzenia swojej sieci kontaktów biznesowych, poznania wielu rzetelnych i godnych zaufania przedsiębiorców, gdyż tylko takich Klub wokół siebie skupia, a także zareklamowania swojej marki wśród przedsiębiorców z kilkudziesięciu różnych branż.

Spotkanie tradycyjnie otworzył duet – Elżbieta Fijołek, założycielka Klubu Sponsora oraz Kamila Osiadacz, koordynator regionalny w Opolu. Po mini prezentacjach gości, chcąc zainaugurować nową nazwę Klubu, postanowiliśmy w ramach prelekcji merytorycznej poprowadzić panel dyskusyjny o temacie „Odpowiedzialność społeczna biznesu kluczem do rozwoju firmy i korzyścią dla społeczeństwa”. Do udziału zaprosiliśmy znanych, lubianych i rzetelnych przedsiębiorców – Annę Kowalską-Baron, właścicielkę Centrum Stomatologii Estetycznej Dr Baron (jednocześnie Członka Klubu i laureatkę I Edycji Konkursu na Najlepszych Sponsorów Opolszczyzny 2016) oraz Ewę Rogozińską, właścicielkę Domu Tłumaczeń Sowa (laureatkę konkursu Biznes z Sercem, ośmiokrotnie nagrodzoną certyfikatem jakości biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play”). Aby pokazać, jaki wydźwięk ma CSR w organizacjach, o wsparcie merytoryczne poprosiliśmy Małgorzatę Jagieluk z Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym oraz Annę Podwysocką, specjalistkę do spraw marketingu sportowego w Auto Master Klub.  Panel poprowadziła Elżbieta Fijołek.

      

Odpowiedzi udzielone przez nasze prelegentki udowodniły, iż społeczna odpowiedzialność biznesu jest źródłem przewagi nad konkurencją. Jakie jeszcze korzyści daje CSR? Co, jako przedsiębiorcy, oprócz czystej satysfakcji, możemy zyskać i jak ta koncepcja może wpłynąć na rozwój naszej firmy? Jakie kroki podjąć, aby ją wdrożyć?

Jaką wartość CSR niesie dla otoczenia? W jaki sposób, zdaniem organizatorów różnych inicjatyw, należy rozmawiać w przedsiębiorcami, aby zainteresowali się naszym pomysłem i go wsparli? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas panelu dyskusyjnego.

Po krótkiej przerwie networkingowej swój czas tradycyjnie mieli Członkowie Klubu. Oficjalnie powitaliśmy w naszym gronie Tomasza Narolskiego, właściciela firmy BEJTOM, zajmującej się bezpieczeństwem i ergonomią w pracy.

Każde spotkanie kończy wystąpienie organizatora ciekawej inicjatywy/wydarzenia. Tym razem gościliśmy dwóch organizatorów projektów bardzo kobiecych. Beata Kaczor, właścicielka firmy Orinoko, zaprosiła nas na Festiwal „W rytmie kobiet”, który odbędzie się 21 maja w Domu Expo, a Alina Kowalczyk, właścicielka Impilo Studio Dietetyki opowiedziała o evencie – konferencji dla kobiet o tematyce z zakresu zdrowia i urody „Miasto Kobiet. Ze zdrowiem Ci do twarzy” (24.06.2017 r. w Centrum Rozrywki Kubatura). Jest to o tyle ciekawy projekt, że wśród zaangażowanych firm są głównie Członkowie Klubu oraz nasi partnerzy, którzy przez ostatnie 16 miesięcy czynnie nas wspierali. Więcej informacji na ten temat już wkrótce, bowiem nad obydwoma wydarzeniami objęliśmy patronat medialny.

Część oficjalną spotkania zakończyło wspólne zdjęcie. Potem przyszedł czas na networking i wymianę doświadczeń.

Już teraz pragniemy zaprosić Państwa na kolejne nasze spotkanie, które odbędzie się 23 maja w Hotelu Mercure w Opolu. Do zobaczenia!

2017-04-26T13:17:44+00:00 26 kwietnia 2017|