16 edycja Klubu Odpowiedzialnego Biznesu w Opolu- CSR i jego rola

Tematyką społecznie odpowiedzialnego biznesu chcielibyśmy zainaugurować 16 edycję Klubu Odpowiedzialnego Biznesu, do tej pory znanego jako Klub Sponsora.
Przedsiębiorców zapraszamy do członkostwa w Klubie ze względu m.in. na: dobre relacje z odbiorcami zewnętrznymi i wewnętrznymi firmy, edukację klientów, wspieranie wydarzeń, angażowanie się w społeczność lokalną oraz oczywiście wdrażanie praktyk CSR w swojej działalności.
19 kwietnia o stałej porze zapraszamy na panel z udziałem Członków i Partnerów Klubu oraz aktywnych organizatorów pt.:
„Odpowiedzialność społeczna biznesu kluczem do rozwoju firmy i korzyścią dla społeczeństwa”
 
W ostatnich czasach coraz więcej słyszymy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Coraz więcej firm dookoła uwzględnia CSR w swoich działaniach, większe przedsiębiorstwa tworzą nawet osobne działy, osobne struktury, które się CSR zajmują.
 
Czym tak naprawdę jest odpowiedzialność społeczna biznesu i dlaczego jest tak ważna?
 
W prosty sposób definicję tą można określić jako unikalny sposób myślenia o prowadzeniu działalności gospodarczej, uwzględniający interesy otoczenia oraz świadomość wpływu jej wartości na ludzi, społeczeństwo, środowisko naturalne etc.
 
To jest taka koncepcja, gdzie firmy skupiają się nie tylko i wyłącznie na swojej podstawowej działalności biznesowej, związanej z zarabianiem pieniędzy, z wytwarzaniem dochodu, ale podejmują kroki ku dobru społecznemu.
 
Główne działania w jej ramach to wspieranie społeczności lokalnej, wydarzeń czy inicjatyw, ochrona środowiska, kodeks etyczny, dbałość o rozwój zawodowy i osobisty pracowników.
 
Za pewne każdy z Was zdaje sobie sprawę z tego, iż społeczna odpowiedzialność biznesu jest źródłem przewagi nad konkurencją. Jakie jeszcze korzyści daje CSR? Co, jako przedsiębiorcy, oprócz czystej satysfakcji, możemy zyskać i jak ta koncepcja może wpłynąć na rozwój naszej firmy? Jakie kroki podjąć, aby ją wdrożyć?
 
Jaką wartość CSR niesie dla otoczenia? W jaki sposób, zdaniem organizatorów różnych inicjatyw, należy rozmawiać w przedsiębiorcami, aby zainteresowali się naszym pomysłem i go wsparli?
 
W jaki sposób działalność firmy pod kątem CSR, jest doceniana przez władze miasta i województwa?
 
Na te i inne pytania odpowiedzą nam nasi paneliści podczas dyskusji na temat odpowiedzialności społecznej biznesu już 19 kwietnia (w środę) o godz. 17:45 w Centrum Rozrywki Kubatura. Między nimi znajdą się znani i lubiani przedsiębiorcy, dla których CSR nie jest obcy, ciekawi organizatorzy, którzy swoimi działaniami, ale również dzięki wsparciu środowiska biznesowego, wpływają pozytywnie na otoczenie, a także nasz gość specjalny, na co dzień w swej pracy zawodowej związany m.in. z omawianą przez nas koncepcją – Pani Jolanta Kawecka z Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu w Urzędzie Marszałkowskim. Więcej informacji o naszych Partnerach niebawem!
W programie:
Część oficjalna, godz. 17:45- 20:00
I. Część merytoryczna, godz. 18:00 – 19:00
• Przywitanie uczestników – Elżbieta Fijołek i Kamila Osiadacz
• Przedstawienie sylwetek Członków Klubu Sponsora, Partnerów i uczestników
• Panel dyskusyjny – „Odpowiedzialność społeczna biznesu kluczem do rozwoju firmy i korzyścią dla społeczeństwa”
 
II. Przerwa networkingowa, godz. 19:00- 19:15
III. Prezentacje Członków Klubu i Organizatorów, godz. 19:15- 20:00 ¬
• Prezentacje debiutujących firm w Klubie Odpowiedzialnego Biznesu
• Prezentacje przypominające zakres oferowanych usług Członków Klubu
• Wystąpienie Organizatora wydarzenia
• Wspólne zdjęcie
 
Networking od godz. 20:00
 
Przyjdź i zainspiruj się pomysłami innych, rozwiń swój biznes dzięki zwiększeniu rozpoznawalności Twojej marki i pozyskaniu nowych kontaktów biznesowych.
Do zobaczenia już 19 kwietnia!
 
Rejestracja odbywa się poprzez dokonanie przelewu w kwocie 50 zł na konto bankowe IDEA BANK: Giełda Eventów Elżbieta Fijołek, 93195000012006028062130002 do 22.03.2017 r. z dopiskiem: „Opłata za KOB Opole” lub w szybki sposób poprzez stronę www.klubodpowiedzialnegobiznesu.pl
Potwierdzenie przybycia najpóźniej do 18 kwietnia 2017r., Kamila Osiadacz tel.: 606 820 810, e-mail: kamila.osiadacz@gielda-eventow.pl
Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne ze zgodą na wykonywanie i publikowanie zdjęć uczestników spotkania Klubu Sponsora w Opolu 19 IV 2017 r.
2017-04-13T09:00:29+00:00 10 kwietnia 2017|